poniedziałek, 24 października 2011

Uwikłanie - w Polsce kręci się kryminały?

Uwikłanie - film Jacka Bromskiego (U Pana Boga w ogródku/za miedzą, Kariera Nikosia Dyzmy) na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego o tym samym tytule. Książki nie czytałam, wiec oceniam tylko film.

Słaby plakat, nie zachęca do obejrzenia
Kryminalny początek: Grupa terapeutyczna spotyka się w odizolowanym zameczku na terapii. Rozstają się wieczorem i mają kontynuować spotkanie dnia następnego. Na śniadaniu nie zjawia się jeden z pacjentów. Jedna z kobiet idzie go szukać. Krzyk, na podłodze leży trup. Sprawę dostaje niedoświadczona prokurator Agata Szacka, która dotąd zajmowała się przestępstwami gospodarczymi. Ma kilku podejrzanych (uczestników terapii), zbiera ślady, sprawa okazuje się być bardziej skomplikowana niż wydawało się to na początku.

Przemyślana intryga, klocki, które się pod koniec ułożyły w całość, podwójne dno. Pokazane kolejne kroki prokurator, przesłuchania, przeglądanie archiwalnych gazet, wizyta w kostnicy. Kilka wątków może było niepotrzebnych i nieuzasadnionych (choćby rozbierane sceny łóżkowe, które nie miały większego sensu i wydawały się być robione na siłę).

Chciałam zobaczyć Uwikłanie ze względu na Maję Ostaszewską, która gra w tym filmie rolę prokurator (Lubię jej kreację z serialu Przepis na życie i chciałam ją zobaczyć w czymś innym. Co ciekawe w filmie tym rolę męża bohaterki gra Piotr Adamczyk, który również we wspomnianym serialu partneruje Ostaszewskiej. Zbieg okoliczności?). W filmie występuje również Danuta Stenka, której absolutny brak mimiki na twarzy sugeruje, iż musiała ona ostatnio odwiedzić chirurga...(nie śledzę ploteczek z życia gwiazd i nie wiem, czy to prawda...). Rola Adamczyka drugorzędna, nie miał szansy się wykazać.

 

Kryminalna intryga w tym filmie mnie nie zawiodła, nieudane wątki poboczne wybaczam. Takich filmów się w Polsce nie kręci. 7/10 Polecam. 
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz