wtorek, 20 grudnia 2011

Film świąteczny poproszę...

Hoł, hoł hoł. Święta coraz bliżej. Prezenty kupione, choinka przystrojona, śniegu co prawda nie widać, ale tłumy w sklepach zwiastują nam świąteczny czas. Święta w domu z rodziną, ale pewnie w przypadku niektórych również przed telewizorem. Poniżej moje zestawienie filmów ze śniegiem, prezentami i starszym panem biegającym w czerwonym kubraczku.
Zestawienie zawiera głownie bajki, kino familijne, bo to głównie najmłodszym ci starsi chcą coś włączyć w tv na święta.

To właśnie miłość


Mój absolutny numer jeden. Uwielbiam ten film całkowicie, bezkrytycznie, każdą scenę, wszystkich bohaterów, każdą mini historię zawartą w tej produkcji. To kilka świątecznych historii o różnych bohaterach, których losy splatają się w finałowej scenie. Świetna obsada: Hugh Grant, Emma Thompson, Keria Knightley, Colin Firth, Liam Neeson, Rowan Atkinson.
Magia tego filmu polega na prostocie tych historii. Bohaterowie są ze sobą szczerzy. Kiedy nie mówić sobie prawdy, wyznać prawdziwe uczucia jeśli nie w święta?

Moje top scen z tego filmu:

Rowan Atkinson pakujący prezent.
Wyznanie miłosne na kartkach.
Hugh grant poszukujący Natalie i pukający do kolejnych drzwi na jej ulicy.
Tańczący Hugh Grant.
Kąpiel w jeziorze w celu ratowania powieści.
Pielgrzymka ludzi z całego miasteczka, by Colin Firth mógł przy licznych świadkach wyznać swe uczucia.
Mały chłopiec uciekający przed ochroną na lotnisku by wyznać swoje uczucia koleżance ze szkoły.
Finałowa piosenka.
Ironiczny rockman, który przyznaje, że najbliższą mu osobą jest jego gruby agent.
Nagranie ze ślubu.


Listy do M"Polska wersja <To własnie miłość>". Kilka świątecznych historii. Niezbyt to zabawne, bardziej to obyczaj niż komedia. Ckliwe około-świąteczne obrazki z życia. Na święta obejrzeć można.

Listy do M 2Kontynuacja części pierwsze. Ponownie jest świątecznie, ponownie kilka historii (niektóre słabsze, inne bardzo dobre). Powtórzenie dosłownie wszystkiego tego co już było, ale i tak przyjemnie sie ogląda. Ot magia świąt.

Kevin sam w domu

Kevin sam w Nowym JorkuNiech pierwszy podniesie rękę, ten, kto nie widział tego filmu. Nie widzę. Tak, wszyscy to widzieliśmy…setki razy. Telewizje publiczne co roku to puszczają. W zeszłym roku, albo dwa lata temu żadna z telewizji nie puściła tego filmu i spotkały się z oburzeniem widzów. No czym byłyby święta bez Kevina? Melduję, że w roku 2012 telewizja nas nie zawiodła. obie części Kevina wyemitował Polsat! Już na początku grudnia...

Kochajmy się od święta


Amerykańska propozycja roku 2015. Obsada zapowiada całkiem dobrą komedię. może warto zobaczyć.

Cztery gwiazdki


Całkiem świeża produkcja z niezłą obsadą: Reese Witherspoon i Vince Vaughn. Para młodych ludzi musi odwiedzić swoje rodziny w święta, a tam wszędzie pytania, kiedy dziecko, jakie macie plany... Święta ze zwariowaną rodzinką.

Grinch: świąt nie będzie


Jim Carey w roli zgorzkniałego Grincha, który nie wierzy w święta. Jednak kto oparłby się magii świąt?

Święta Last minute


Taka sobie komedyjka o małżeństwie, które postanawia choć raz uniknąć tego świątecznego zamieszania i wyjechać na święta. Jednak ich bliscy postanawiają przyjechać i odwiedzić rodziców. Nieprzygotowani na to rodzice muszą zorganizować wszystko w ostatniej chwili.


Śnięty mikołaj


Pewnej zimy, Święty Mikołaj łamie nogę spadając z dachu przeciętnej Amerykańskiej rodziny. Ktoś musi go zastąpić. Misję musi wypełnić nieco początkowo sceptycznie nastawiony ojciec tej rodziny.
Takie sobie, ale są nawet 3 części tego filmu.

Opowieść wigilijna


Jest mnóstwo ekranizacji tej historii Dickensa. Najnowsza jest animacją z udziałem Jima Careya, która była wyświetlana w kinach w wersji 3D. Historia wszystkim znana, adaptowana na setki sposobów. Ta animacja nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Świąteczna gorączka


Święta z Arnoldem Schwarzeneggerem. Nawet niezłe. Ile to są w stanie zrobić rodzice by kupić dzieciakom wymarzone prezenty. Więcej, ile musi zrobić zabiegany ojciec rodziny, gdy robi to w ostatniej chwili.

Renifer Nico ratuje święta


Bajka dla najmłodszych. Nie widziałam i pewnie nie obejrzę…Ale ponoć pewien dziesięciolatek obejrzał to trzy razy…Barbie w Wigilijnej opowieści

Barbie: idealne świętaFilmy z Barbie nieustannie cieszą się ogromną popularnością wśród małych dziewczynek. Tak, czasami jakaś mała dziewczynka ubrana w róż nieśmiało pyta, kiedy będzie nowa Barbie. Barbie więc w wersji świątecznej też jest.

Fred Claus – brat świętego mikołaja


Jak to jest być bratem Mikołaja? Niełatwo. Można się o tym przekonać oglądając ten film.


 Kubuś Puchatek: Czas prezentów

Chyba nie muszę nic dodawać. Święta z misiem o małym rozumku i z jego przyjaciółmi.

Pada Shrek


Krótki filmik ze świata Shreka. Shrek jest dobry w każdym wydaniu, w tym również.


Artur ratuje gwiazdkę


Najnowszy film, właśnie wyświetlają go w kinach, rok 2012 na DVD. Co jeśli jakieś dziecko nie znajdzie prezentu pod choinką? Nie można do tego dopuścić! Warto. Ciepła świąteczna historia, zabawna. Polecam.

[edit. 20/12/2015]

2 komentarze :

  1. Jak dla mnie to tylko dobre "love actually" reszta typowo zrobiona na swieta zeby wydrzec kase od widza. Listy do M. bez porownania...

    OdpowiedzUsuń
  2. Nudy i popłuczyny. Nie przepadam za takim produkcjami, tylko kilka z tych bym uznała za względne.
    Wesołych- tak, radosnych- tak, szalonych- tak, ekstrawaganckich..?- hmmm? Tak, a jeśli ekstrawaganckich to tylko z iparadise-city.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń