sobota, 16 maja 2015

Pitch Perfect 2 – czyli siła Coveru

Wybierając się w piątkowy wieczór do kina na Pitch Perfect 2 oczekiwałam jednego: rozrywki i dokładnie tym była ta kontynuacja.Zespól a capella Barden Bellas po zdobyciu mistrzostwa w części pierwszej przez kolejne trzy lata był niepokonany do czasu skandalu podczas występu przed prezydentem Barakiem Obamą. Dziewczyny ponownie znalazły się na dnie i będą musiały odnaleźć wspólną harmonię, przyjąć do grupy nową dziewczynę i ponownie wspiąć się na szczyt, tym razem na mistrzostwach świata a capella.

Jak w każdej filmowej kontynuacji w Pitch Perfect 2 dokładnie powtórzono schemat nam znany z części pierwszej: początkowy skandal, bitwa drużyn na piosenki, przygotowanie do wielkiego występu i gdzieś po drodze zacieśnianie się więzi przyjaźni oraz romans. Można by zarzucić temu filmowi stu procentową wtórność schematu fabularnego, jednak jak to w przypadku kina gatunkowego, nie chodzi tu o to co, ale jak zostało powtórzone.

Największą zaletą tej produkcji były świetne covery znanych piosenek wykonywane przez zespoły a capella, a w części drugiej dostajemy serię nowych aranżacji. W Pitch Perfect świetnie brzmi nawet na nowo zaaranżowana przez Becę kolęda świąteczna w duecie ze Snoop Dogiem (Tak Snoop Dogg w Pitch Perfect śpiewa kolędy). Możemy posłuchać w nowej wersji fragmentów piosenek Natalii Imbrulgii, The Hanson (MMMbop), hitów lat 90`, piosenek country i hitów o tyłkach („czyli praktycznie każda piosenka, która leci w tv”) w kolejnej odsłonie When I`m gone (tym razem zaśpiewane przez wszystkie Bellas wspólnie).

Do tego mamy tu serię świetnych żartów i gagów (Gruba Amy nie zawodzi i w pierwszej scenie wybucha się śmiechem), scen dziewczyńskiej przyjaźni (girl power), nieco sentymentu i wzruszających wyznań (dokładne powtórzenie sceny szczerości z jedynki). 

Anna Kednrick jest świetna i nie mogę uwierzyć, że "zaczynała" w Sadze Zmierzch (grała przyjaciółkę Belli) i zdecydowanie nowsze filmy z jej udziałem gwarantują udana rozrywkę (Bardzo dobry "śpiewny" występ również w Tajemnicach lasu). Anna razem z Rabel Wison tworzą trzon tego filmu tworząc idealną mieszankę świetnej muzyki i humoru.


Po obejrzeniu tego filmu po głowie chodzi nie jedna, ale kilka piosenek i chce się ich słuchać jeszcze raz i jeszcze raz. Idealny lekki film, z serii "można obejrzeć z 10 razy". Polecam 8/10!


SPOILER-ZAKOŃCZENIE

Film kończy się dokładnie tak, jak można było to przewidzieć po pierwszych 290 minutach, a nawet szybciej. Bellas wygrywają mistrzostwa świata dodając w finałowym występie oryginalna piosenkę napisana przez nową członkinię zespołu.

7 komentarzy :

 1. Zwróciłem na ten film uwagę dzięki wspaniałej piosence Jessie J "Flashlight" - pojawia się ona w ogóle w tym filmie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiesz może co to za piosenka w momencie gdy Bellas wychodzą z tego domu uczelnianego na tą imprezę. ? ona zaczyna się od ich wyjścia do momentu aż Beca się tam zjawia bo wróciła wlasnie z pierwszego dnia na stazu :) z góry dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eh już nie pamiętam tak dokładnie fabuły, ale pewnie jedna z tych z Sundracku (deneralnie bardzo polecam, przesłuchałam kilkadziesiąt razy :-)):

   1. "Universal Fanfare"
   Elizabeth Banks John Michael Higgins
   2. "Kennedy Center Performance (We Got the World/Timber/America The Beautiful/Wrecking Ball)" The Barden Bellas
   3. "Lollipop" The Treblemakers
   4. "Car Show (Uprising/Tsunami)" Das Sound Machine
   5. "Winter Wonderland/Here Comes Santa Claus"
   Snoop Dogg Anna Kendrick
   6. "Riff Off (Thong Song/(Shake, Shake, Shake) Shake Your Booty/Low/Bootylicious/Baby Got Back/Live Like You Were Dying/Before He Cheats/A Thousand Miles/We Are Never Ever Getting Back Together/What's Love Got to Do with It/This Is How We Do It/Doo Wop (That Thing)/Poison/Scenario/Insane in the Brain)"
   Das Sound Machine Tone Hanger The Barden Bellas Green Bay Packers The Treblemakers
   7. "Jump"
   Das Sound Machine Tone Hanger The Treblemakers Green Bay Packers
   8. "Convention Performance (Promises/Problem)" The Barden Bellas
   9. "Back to Basics (Boogie Woogie Bugle Boy/You Can't Hurry Love/Lady Marmalade/MMMBop/My Lovin' (You're Never Gonna Get It))" The Barden Bellas
   10. "Cups ("When I'm Gone")" The Barden Bellas
   11. "We Belong"
   Rebel Wilson Adam Devine
   12. "Any Way You Want It (World Championship Medley)"
   Pentatonix Filharmonic The Cantasticos The Singboks Penn Masala
   13. "World Championship Finale 1 (My Songs Know What You Did in the Dark (Light Em Up)/All I Do Is Win)" Das Sound Machine
   14. "World Championship Finale 2 (Run the World (Girls)/Where Them Girls At/Lady Marmalade/We Belong/Timber/Flashlight)" The Barden Bellas
   15. "Crazy Youngsters" Ester Dean
   16. "Pitch Perfect 2 End Credit Medley" Mark Mothersbaugh
   17. "Flashlight" Jessie J
   18. "All of Me (Bumper's Audition)"

   Usuń
  2. no właśnie wszystkie te przesłuchałam i to żadna z tych, bo tutaj podają tylko te które oni śpiewają, a mi chodzi o taką piosenkę co jest po prostu użyta do filmu :(((

   Usuń
  3. To pozostaje poczekać na DVD i podczas oglądania włączyć Shazam ;-)

   Usuń
  4. https://www.youtube.com/watch?v=I6__z-bE3Fs proszę to jest ta piosenka z tej imprezy

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń