wtorek, 9 października 2012

Raid - kino akcji w dobrym stylu


Raid pojawił się na DVD w serii REBEL, REBEL polecanego prze Karolinę Korwin Piotrowską, filmów nieprzeciętnych, dalekich od mainstreamu. To seria filmów niesztampowych, dla spragnionych ekstremalnych emocji, nowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. To filmy nietypowe.
 
Raid jest właśnie takim filmem. Nietypowym. Produkcja Indonezja, USA
Fabuła jest wręcz banalna. Oddział specjalny SWAT ma za zadanie wtargnąć do wieżowca, będącego twierdzą nie do zdobycia, pełna niebezpiecznych przestępców. Jednostka specjalna ma aresztować szefa grupy przestępczej. Muszą przeżyć wchodząc na kolejne pietra pełne degeneratów chcących ich zabić. Przypomina to teoretycznie typowy horror, w którym bohaterowie uwiezieni w wielkim domu usiłują przeżyć atakowani przez zombie (Zresztą przestępcom z Raidu do zombie niedaleko pod względem higieny). Jest to jednak film akcji, w którym to sceny walki zasługują na uwagę. Torując sobie drogę na kolejne piętra komandosi kolejno powalają bandziorów. Cześć została rozstrzelana, inni potraktowani granatem, kolejni zostają ogłuszeni jednym ciosem Kung Fu (Karate? Techniką walki wręcz), innym wbijają wbiją nóż w nogę, podrzynają gardło. Kawał dobrej akcji, realistycznej akcji. Do obrony i ataku używają krzeseł, sprzęt AGD. Kolejni komandosi giną, są ranni, wloką się jęcząc z bólu po korytarzach. Na podłogach leżą trupy, ranni jęczą z bólu. Do tego w filmie przedstawiono wyrazistych bohaterów, ci, którzy pozostają na końcu wydaja się być herosami nie do pokonania. Ponadto poza serią pojedynku przedstawiono w Raidzie mini dramaty rozgrywające się pomiędzy komandosami a zwykłymi mieszkańcami wieżowca i bardzo dobre mocne zakończenie 8/10.


SPOILER- ZAKOŃCZENIE
Jeden z głównych bandziorów okazał się bratem komandosa. Komandos siwowłosy porywa bossa i ostatecznie strzela mu kulką w łeb, po tym jak mu powiedział, że policja jest skorumpowana i, że specjalnie wysłano ich na tę akcję. Trzech komandosów opuszcza budynek odprowadzanych przez złego brata, który postanawia zostać choć brat zapewniał go, że w zewnętrznym świecie mógłby go ochronić.


Ps. Z tej serii widziałam również Nienasycone - wampiry w niemieckim stylu. Niezłe.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz